Niedobór miedzi u zwierząt

Niedobór miedzi u zwierząt może powodować niedokrwistość, zaburzenia sercowo-naczyniowe, nieodpowiednie wybarwienie sierści czy problemy z płodnością. Na przykład wysokie stężenie Cu w diecie trzody chlewnej jest aktywatorem do wzrostu produkcji. U zwierząt wypasanych na pastwiskach, gdzie gleby wykazują zbyt niską zawartość miedzi, można zaobserwować niedobór tego składnika w diecie.

 

Oznaki niedoboru miedzi u zwierząt:

- widoczna utrata pigmentu na sierści, wełny oraz wokół oczu,

- niewydolność serca,

- większa ilość złamań kości,

- niedokrwistość

 

Również dieta zwierząt hodowlanych takich jak świnie, bydło czy drób powinna być wzbogacona miedzią i cynkiem. Składniki te są niezbędnymi pierwiastkami dla życia każdego zwierzęcia. Zbyt niski poziom miedzi w roślinach i glebach prowadzi do niedoboru tego minerału u bydła i owies.

 

Odpowiednia dawka miedzi w diecie zwierząt

Miedź bierze udział w produkcji melaniny, czyli składnika, który wpływa na kolor sierści zwierząt. Aktywizuje produkcję kolagenu, kości czy tkanek łącznych oraz ułatwia wchłanianie minerałów takich jak wapń i żelazo. Ponadto miedź jest silnym antyoksydantem, który wymiata wolne rodniki z organizmu zwierząt oraz zapobiega jego wczesnemu starzeniu. Bierze udział w produkcji czerwonych krwinek, które przenoszą tlen i składniki odżywcze do wszystkich narządów organizmu.

 

Miedziana miska do wody dla zwierząt

Odpowiednia dawka miedzi w diecie zwierząt poprawia wybarwienie sierści oraz dotlenia ich organizmy. Na przykład w diecie psów pierwiastek ten dostarczają ryby, wątróbka czy sucha karma wzbogacona o miedź. Choć w sklepie internetowym Bangalore znajdziesz również miedziane miski do wody dla psów, kotów i mniejszych zwierząt domowych. Są to stylowe, estetyczne i eleganckie naczynia do wody, bezpieczne dla zdrowia zwierząt, które powstają z wysokiej jakości ekologicznych materiałów. Nie tylko oczyszczają wodę, ale również usuwają szkodliwe toksyny z organizmu zwierząt. Pozytywnie wpływają również na wygląd i ogólne samopoczucie czworonoga. Uzdatnia wodę pitną, oczyszcza ją z bakterii i toksyn oraz nasyca jonami miedzi w niewielkich ilościach, dzięki czemu poprawia zdrowie, kondycję i wybarwienie sierści psa, kota, królika, świnki morskiej i innych czworonożnych przyjaciół rodziny.

 

Ekologiczna miska do wody dla zwierząt Bangalore to produkt zero waste, ponieważ jest to jednorazowa inwestycja, a produkt posłuży przez wiele lat.

 

Miedziana miska do wody dla zwierząt Bangalore właściwości:

- Równoważy pH wody, jonizuje ją i uzupełnia energię witalną, przez co woda jest łatwiej przyswajalna przez organizm zwierząt.

- Korzystnie wpływa na zdrowie zwierząt domowych, bo dostarcza bezpiecznej i niewielkiej dawki miedzi.

- To prosty sposób, by dać swojemu zwierzakowi to, co najlepsze – zdrowie i doskonałe samopoczucie

 

Kupuj tylko oryginalne miedziane miski do wody dla zwierząt!

 

Miedź jest kofaktorem układów enzymatycznych, który bierze udział w transporcie i metabolizmie żelaza czy czerwonych krwinek. Poprawia koloryt skóry, bierze udział w pracy mózgu czy nerwów. Zwierzęta o ciemnych kolorach sierści wymagają większej dawki miedzi. Minerał ten chroni przed pasożytami.