Wiele lat temu w Indiach zaobserwowano, że woda znajdująca się lub transportowana w naczyniach miedzianych wykazuje zdecydowanie lepszą jakość. Miedziane naczynia na wodę od wieków cenione są przez wyznawców ajurwedy czy buddyjskich mnichów. Wiele przeprowadzonych badań wykazało, że ich stosowanie eliminuje zanieczyszczenia, bakterie, wirusy i grzyby. Miedź ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe. W związku z tym warto pomyśleć również o zdrowiu i doskonałym samopoczuciu naszych pupili.

Wybierz miedziane miski do wody dla zwierząt. Miedź oczyszcza, uzdatnia oraz nasyca wodę jonami miedzi i cynku, czyli czyni ją czystą i zdrową. Jest istotnym składnikiem diety kotów i psów – bierze udział w produkcji czerwonych krwinek, kolagenu, kości i tkanki łącznej oraz wspomaga pracę wielu organów wewnętrznych. Czy wiesz, że sprzedawana w Stanach Zjednoczonych karma dla psów musi zawierać co najmniej 7,3 mg miedzi, aby była uznana jako zdrowa i zbilansowana?

Ty możesz dać swojemu domowemu pupilowi to, co najlepsze, wybierając dla niego oryginalną ręcznie wytwarzaną miskę do wody Bangalore z hologramem potwierdzającym jego wysoką jakość.

Miedzianą miskę do wody dla zwierząt czyścimy tak samo, jak miedziany dzbanek, kubek czy butelkę, czyli delikatnie przecierając roztworem, który powstanie z połączenia soli kuchennej (4 łyżli) i soku z cytryny (ok. 100ml). Miedziane miski do wody dla domowego pupila można czyścić tylko ręcznie. Są łatwe w użytkowaniu.

Wielu właścicieli domowych zwierząt uważa, że to miski ceramiczne lub miski ze stali nierdzewnej są zdrowszą alternatywą plastiku dla ich pupili. Ale znajdujące się w nich bakterie mogą powodować choroby. Warto sięgnąć po miedziane miski do wody dla zwierząt, ze względu na ich wyjątkowe działanie prozdrowotne.

Miedziane naczynia do wody dla zwierząt nie są zarezerwowane tylko dla psów i kotów. Również inne zwierzęta takie jak królik czy świnka morska mogą z nich korzystać. Dodatkowo ich elegancki i stylowy wygląd sprawia, że wprowadzają niezwykły klimat do wnętrza.

Istnieje wiele miedzianych misek do wody dla zwierząt, które można kupić, jednak warto sięgnąć po te certyfikowane, których produkcja jest wykonywana na małą skalę i wnikliwie kontrolowana pod względem jakości. Miedziane miski do wody Bangalore otrzymują certyfikat jakości (potwierdzony hologramem) i są w 99% wykonane z miedzi.