Czy wiesz, że:

 1. Woda usuwa toksyny z organizmu i transportuje substancje odżywcze tam, gdzie są potrzebne.

 2. Woda jest wchłaniana w okrężnicy i kiedy organizm jest odwodniony może dochodzić do zaparć i stanów zapalnych.
  Woda jest też naturalnym środkiem „smarującym”, który przyspiesza opróżnianie jelit.

 3. Nerki to niezwykły system filtrujący, który jest całkowicie zależny od wody. Nerki filtrują krew usuwając z niej odpady, eliminują toksyczne substancje z moczu i przetwarzają toksyny z wątroby. Bez wody proces ten nie byłby możliwy.

 4. Nasze ciała, każdego dnia, bombardowane są wieloma różnymi  toksynami. Mogą one powodować poważne problemy zdrowotne.
  Kawa, herbata, napoje gazowane i inne napoje słodzone powodują więcej problemów niż wysoki poziom cukru we krwi. Dlatego nasze ciała potrzebują dużo wody, aby wypłukać toksyny z organizmu. Jest to kluczowy element mechanizmu odtruwania.
  Bez wystarczającej ilości wody przepływającej przez nasz „system usuwania odpadów” i toksyn, dosłownie utopilibyśmy się we własnych trujących odpadach metabolicznych.

 5. Woda utrzymuje nasze narządy w optymalnym nawilżeniu, smaruje i pielęgnuje nasze stawy, a także reguluje temperaturę ciała.

 6. Woda odgrywa również kluczową rolę w zapobieganiu chorobom. W badaniu przeprowadzonym w Centre for Human Nutrition na University of Sheffield w Anglii naukowcy doszli do wniosku, że kobiety, które pozostają odpowiednio nawodnione, zmniejszają ryzyko raka piersi aż o 79 procent.

 7. Inne badanie przeprowadzone w Fred Hutchinson Cancer Research Center w Seattle wykazało, że kobiety, które piją więcej niż pięć szklanek wody dziennie, mają o 45 procent mniejsze ryzyko raka jelita grubego w porównaniu z kobietami, które piją dwie lub mniej szklanek wody dziennie.

 8. Wielu lekarzy uważa, że ​​odpowiednie nawodnienie może pomóc w zapobieganiu przewlekłym chorobom stawów, takim jak reumatoidalne zapalenie stawów, ponieważ woda zmniejsza stan zapalny i utrzymuje zdrowie chrząstki. Odpowiednie spożycie wody może również spowolnić oznaki starzenia się oraz przeciwdziałać i pomóc w walce z cukrzycą, hipoglikemią, otyłością, zapaleniem stawów, kamieniami nerkowymi, zaćmą,  jaskrą itp.

 9. Paradoksalnie picie dużej ilości wody jest również najlepszym lekarstwem na zatrzymywanie wody. Ciało zatrzymuje wodę w odpowiedzi na jej brak. Widząc zagrożenie, komórki przylegają do wody, powodując obrzęk w dłoniach, stopach i nogach. Kiedy pijemy wystarczającą ilość wody, nasze komórki mogą się rozluźnić i wykonywać swoją pracę bez trzymania się niedoboru wody.


Woda jest więc podstawą naszego zdrowia. Zadbajmy więc o jej jak najlepszą jakość.
Pijmy czystą wodę, bogatą w mikro i makroelementy oraz pozbawioną chloru, bakterii, wirusów, glonów, zarazków i pneumokoków. Taką wodę gwarantują nam certyfikowane naczynia miedziane, znane na świecie od ponad 5.000 lat. Na zdrowie.