Co to jest stres oksydacyjny?

Stres oksydacyjny to inaczej zaburzenie równowagi między produkcją wolnych rodników a zdolnością organizmu do detoksykacji lub przeciwdziałania ich szkodliwym skutkom poprzez neutralizację za pomocą przeciwutleniaczy.

 

Co to są wolne rodniki?

Wolne rodniki to cząsteczki zawierające tlen, które mają jeden lub więcej niesparowanych elektronów, dzięki czemu są wysoce reaktywne z innymi cząsteczkami.

 

Czynniki przyspieszające tworzenie się wolnych rodników

Procesy powstawania wolnych rodników przyspieszają: smog, zanieczyszczenia, długotrwały stres, nadmierne opalanie się, zbyt intensywna aktywność fizyczna, palenie papierosów, spożywanie grillowanych, smażonych i wędzonych potraw.

 

Co to są przeciwutleniacze?

Przeciwutleniacze to cząsteczki, które zapobiegają działaniu wolnych rodników, dzięki czemu chronią komórki DNA przed ich szkodliwym wpływem.

Miedź jest silnym antyoksydantem, który chroni organizm przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, a w efekcie przed uszkodzeniem tkanek oraz różnymi chorobami i dolegliwościami.

Noszenie miedzianych bransoletek magnetycznych oraz picie wody przechowywanej w oryginalnych naczyniach miedzianych Bangalore to znane od wieków ajurwedyjskie sposoby, które ułatwiają wnikanie miedzi do organizmu. Australijscy naukowcy dowodzą, że noszenie miedzianych bransoletek zmniejsza stany zapalne oraz ból. Miedź łatwo wchłania się przez skórę, działa przeciwzapalnie i wzmacnia jej kondycję, czyniąc zdrową i pełną blasku.

Niedobór miedzi w organizmie może objawiać się nieustannym zmęczeniem, wypadaniem włosów, wysypkami skórnymi oraz zaburzeniami węchu i smaku.

 

Zalety spożywania wody przechowywanej w naczyniach miedzianych

Miedź jest śladowym minerałem niezbędnym dla ludzkiego organizmu, który warto uzupełniać. Jego silne właściwości antyoksydacyjne pozytywnie wpływają na organizm. Nie tylko wspomaga wchłanianie żelaza, ale również równoważy ilość cynku w enzymach, bierze udział w produkcji hemoglobiny, czyli cząsteczki transportującej tlen. Może przeciwdziałać trądzikowi czy ułatwia pracę stawów i nerwów.