Czym jest miedź? Jest pierwiastkiem, który naturalnie występuje w warstwie Ziemi oraz zbiornikach wodnych. Poza tym jest to niezbędny do przeżycia minerał śladowy, który aktywizuje wydzielanie kolagenu, ułatwia wchłanianie żelaza oraz produkcję energii.

 

5 popularnych mitów na temat naczyń miedzianych.

 

Mit nr 1: Miedź jest toksyczna

Jednym z popularnych i często powtarzanych mitów jest informacja, że miedź jest toksyczna dla naszego organizmu. Wielu badaczy dowodzi jednak, że nie jest to prawdą, bo miedź jest pierwiastkiem niezbędnym w naszym układzie enzymatycznym, który odpowiada za kluczowe procesy dla utrzymania zdrowia i życia. Jest podstawą zdrowego stylu życia, ponieważ minerał ten bierze udział w procesach metabolicznych, razem z witaminami i aminokwasami. Niestety nasze ciało nie wytwarza miedzi, dlatego musimy uzupełniać ten minerał w diecie.

 

Nasi przodkowe ze wschodnich cywilizacji gromadzili wodę w naczyniach miedzianych, aby oczyszczać ją z bakterii. Wiele krajów rozwijających się dopiero dziś odkrywa ten wyjątkowy sposób, który pozwala zyskać uzdatnioną do picia wodę. Co ciekawe miedź wykazuje właściwości oligodynamiczne, czyli nie tylko oczyszcza wodę, ale również nasyca ją jonami miedzi. Zaś popularne w dzisiejszych czasach systemy oczyszczania wody usuwają z niej również zdrowe składniki odżywcze.

 

Informacje o toksyczności miedzi mogą dotyczyć wody pitnej pochodzącej z rur miedzianych, w których wystąpiło zjawisko korozji. Prawdopodobnie również gotowanie kwaśnych potraw w naczyniach miedzianych może przyczyniać się do toksyczności miedzi. Niektóre środki antykoncepcyjne dla kobiet zostały również powiązane ze wzrostem poziomu miedzi w organizmie, co prowadzi do zatrucia i toksyczności. Natomiast niewielka dawka miedzi, która wnika do naszego organizmu, podczas spożywania wody z naczyń miedzianych, jest bezpieczna dla naszego zdrowia.

 

Mit nr 2: Miedziane naczynia są niebezpieczne dla zdrowia.

 

Niekoniecznie! Czysta miedź może być niebezpieczna, ale tylko w przypadku jej nieprawidłowego użycia. Dopóki korzystasz z naczyń miedzianych Bangalore według naszych zaleceń, wszystko jest bezpieczne. Minerał ten jest niezbędny do produkcji czerwonych krwinek, ale również wspomaga pracę wielu funkcji w organizmie. Nieodpowiednia dawka miedzi w organizmie może osłabiać układ odpornościowy oraz powodować anemię. Śladowe ilości miedzi, które przedostają się do wody uzdatnianej w wykonanych z miedzi naczyń, przynoszą więcej korzyści, oczywiście, jeśli nie przesadzisz!

 

Mit nr 3: Miedziane naczynia trudno doczyścić

Wiele osób, które nigdy nie korzystało z naczyń miedzianych, błędnie twierdzi, że są one problematyczne w czyszczeniu i konserwacji. W rzeczywistości jest to zaskakująco łatwe. Należy pamiętać, by nie wkładać naczyń miedzianych do zmywarki i kuchenki mikrofalowej. A wszystko, czego potrzebujesz do ich wyczyszczenia to odrobina sody oczyszczonej i soku z cytryny. Przygotuj z nich pastę i wypoleruj naczynie miedziane przy pomocy delikatnej gąbki. Opłukaj i gotowe.

 

Mit nr 4: Naczynia miedziane są drogie.

Zakup naczyń miedzianych to jednorazowa inwestycja i oszczędność na lata. Jeśli będą one odpowiednio przechowywane, to posłużą one przez wiele lat. Ważne jednak, aby kupować naczynia miedziane bezpieczne dla naszego organizmu, które powstały z wysokiej jakości miedzi. Przykładowo certyfikowane naczynia miedziane Bangalore powstają z 96% miedzi i 4% cynku i są wolne od rtęci, ołowiu, niklu czy aluminium - co jest potwierdzone stosownym hologramem, znajdującym się na etykiecie produktu. Kupując naczynia miedziane, zyskujesz lekkie, poręczne i nietłukące się naczynia, które posłużą przez wiele lat.

 

Mit nr 5: Naczynia miedziane są trudno dostępne!

Bzdura! Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości naczynia miedziane, zajrzyj do naszego sklepu internetowego: https://bangalore.pl/pl/. Oferujemy starannie wykonane naczynia miedziane, które są ręcznie tworzone w małej rodzinnej manufakturze w Indiach z najwyższej jakości miedzi. Są wyjątkową dekoracją wnętrz oraz doskonale sprawdzają się do uzdatniania i spożywania w nich wody. Poza stylowymi kubkami i dzbankami, znajdziesz również wyjątkowe butelki miedziane, które jako produkt zgodny z filozofią zero waste, są ekologiczne i świetnie sprawdzają się jako zamiennik plastikowych butelek do transportu wody.