Pytanie nr 1: Czy pijąc wodę z miedziane kubka, piję ją z metalami ciężkimi?

 

Nasza odpowiedź: Absolutnie nie! Mamy dwa rodzaje badań:

1. Badania miedzi pokazujące brak w składzie pierwiastków toksycznych, takich jak: rtęć, ołów, nikiel, czy aluminium.

2. Badania laboratoryjne wody przed i po oczyszczaniu w naczyniu miedzianym, na którym jasno widać, że po uzdatnieniu w wodzie nie ma pierwiastków szkodliwych.

 

Jest też trzeci aspekt.

Picie wody z jonami miedzi powoduje, że nasz organizm poprzez zjawisko antagonizmu, usuwa rtęć i ołów.

Regularne spożywanie wody z jonami miedzi sprzyja odtoksycznieniu organizmu.

 

Pytanie nr 2: Czy wodę oczyszczoną w naczyniu miedzianym można wzbogacać miodem, cytryną, miętą, imbirem lub innymi owocami dla dodania odrobiny smaku?

 

Nasza odpowiedź: Tak oczywiście. Można ją łączyć ze wszystkim. Tylko należy to robić po przelaniu wody oczyszczonej w naczyniu miedzianym do szklanej karafki lub dzbanka i dopiero wówczas należy dodać ulubione dodatki. To wspaniały pomysł zarówno wiosną jak i latem, gdy chcemy pić płyny orzeźwiające oraz jesienią i zimą, gdy pragniemy napojów rozgrzewających, ostrych i z "charakterem".

 

Pytanie nr 3: Na której ręce powinno się nosić miedzianą bransoletkę? Na prawej czy lewej? Czy jest to obojętne?

 

Nasza odpowiedź: Zdania w tej kwestii są bardzo podzielone, tak samo zresztą, jak fakt, czy nosić bransoletki z rozwarciem na wierzchu, czy na spodzie dłoni. Nawet w Indiach kobiety noszą bransoletki na różne sposoby, dlatego najlepiej nosić je zgodnie z własnymi preferencjami. Tego problemu nie mają stylistki modowe czy celebrytki, które dopasowują modę do własnych potrzeb. Ważne jest korzystanie z wyjątkowych właściwości tych bransoletek, a noszone na prawej czy lewej ręce będą działały w ten sam sposób.

 

Pytanie nr 4: Czy do dzbanka miedzianego wlewam oczyszczoną wcześniej wodę?

 

Nasza odpowiedź: Do oczyszczania używamy wody prosto z kranu. Woda przefiltrowana np. przez filtr dzbankowy (węglowy) będzie pozbawiona już niemal wszystkich mikro i makroelementów, czyli będzie pozbawiona tego wszystkiego, co w niej najcenniejsze.

 

Niebawem pojawi się kolejny artykuł zawierający najczęściej powtarzające się pytania dotyczące naczyń i bransoletek miedzianych oraz nasze odpowiedzi na nie.