Rozwiązanie Twisto „kup teraz, zapłać za 21 dni”, oferowane przez imoje pozwala płacić w sklepie internetowym w późniejszym terminie – bez rejestracji, czy podpisywania dodatkowych dokumentów. W chwili, gdy klient robi zakupy, specjalny algorytm Nikita w ciągu milisekund weryfikuje jego wiarygodność na podstawie kilkuset danych, tzw. śladów internetowych. Dzieje się to w tle, w sposób niezauważalny dla klienta. Nie musi podpisywać żadnych dokumentów, podawać wrażliwych danych (np. PESEL czy numer dowodu osobistego), ani innych dodatkowych informacji poza tymi, które są konieczne do wysłania towaru. Nie musi też przepisywać żadnych kodów, ani stosować innych form autoryzacji – wystarczy jedno kliknięcie. Usługa obsługiwana jest przez spółkę Twisto, której ING jest strategicznym partnerem i udziałowcem.

Opcja Twisto odpowiada na częstą bolączkę dotyczącą zakupów internetowych - mogą z niej skorzystać klienci, których w czasie zakupów internetowych i chwytaniu nadarzających się okazji ograniczał brak gotówki na koncie. Teraz mogą oni zapłacić do  21 dni po zakupie.

Płatność Twisto „kup teraz, zapłać za 21 dni” dostępna w imoje przybliża sposób zakupu w internecie do zakupu w sklepie stacjonarnym. Zwiększa jednocześnie poczucie bezpieczeństwa klientów, bo w przypadku zwrotu zamówionego produktu nie blokują swoich pieniędzy w czasie, w którym towar wraca do sprzedawcy. Obecnie klienci kupując w sklepie internetowym  dokonują transakcji przed otrzymaniem towaru. To tak, jakby płacili za ubrania przed zabraniem ich do przymierzalni.

Jak wynika z raportu Gemius już blisko 60% osób korzysta ze smartfonów robiąc zakupy internetowe. Jednak często nie dochodzi do transakcji, bo konieczność wpisywania danych i kodów autoryzacyjnych zniechęca użytkowników, co sprawia, że rezygnują oni z zakupu.  Opcja późniejszej zapłaty w imoje jest pozbawiona tych wad. Do przeprowadzenia transakcji wystarczy kliknięcie na smartfonie.