Miedziane narzędzia ogrodowe uwalniają do gleby mikrocząsteczki miedzi, które są niezbędnym składnikiem odżywczym dla roślin, ludzi i zwierząt. Dzięki ich stosowaniu wzbogacamy glebę w naturalny sposób. Jest to materiał niemagnetyczny, który nie zaburza naturalnego pola elektromagnetycznego ziemi oraz ułatwia przewodzenie i rozładowywanie impulsów elektromagnetycznych.

 

 Poza tym miedź jest odporna na rdzewienie, choć po pewnym czasie miedziane narzędzia ogrodowe mogą pokryć się patyną, to z pewnością posłużą przez lata. Miedź jest niezbędna do rozwoju i wzrostu roślin. Bierze udział w fotosyntezie, syntezie białek czy przemianach azotowych. W wielu miejscach na świecie obserwuje się niedobór miedzi w glebie, co wpływa na pogorszenie jakości plonów. Zdaniem Viktora Schaubergera, ale również wielu innych doświadczonych ogrodników, narzędzia miedziane odstraszają szkodniki takie jak ślimaki.

 

 Miedziany lej do wody Schaubergera

 

Miedziany lej do wody wynaleziony przez Viktora Schaubergera znajduje zastosowanie do odżywiania wody w oczkach wodnych, stawach i basenach, a w ten sposób:

 

- znacznie redukuje czerwone algi i glony nitkowate do naturalnego poziomu;

- zmniejsza parowanie wody;

- ogranicza użycie chemii;

- dotlenia wodę przy minimalnym zużyciu energii;

- odżywia wodę;

- eliminuje znajdujące się w wodzie zanieczyszczenia;

- rewitalizuje wodę;

 

Chcesz poprawić kondycję roślin doniczkowych i ogrodowych? Do ich podlewania możesz używać wody oczyszczonej wcześniej w naczyniach miedzianych Bangalore. W tym celu doskonale sprawdzi się miedziany dzbanek lub baniak, który oczyści i uzdatni wodę kranową, nasyci ją jonami miedzi, które pozytywnie wpłyną na roślinność.