Popularny zwyczaj picia wody z naczyń miedzianych
Między innymi z ajurwedyjskich skryptów wiemy, że miedziane naczynia były niezwykle popularne już w starożytnych czasach i już wówczas służyło do przechowywania wody pitnej. Co ciekawe zwyczaj picia wody z miedzianych naczyń – nie ceramiki, nie szkła – był kultywowany w różnych częściach świata.
Miedź jest niezbędna dla dzieci i niemowląt
Czy wiesz, że konsekwencją niedoboru miedzi u kobiet w ciąży może być niedokrwistość czy zaburzeń wchłaniania żelaza? Ten pierwiastek wchodzi w skład wielu enzymów i jest konieczny do wytwarzania hemoglobiny oraz bierze udział w metabolizmie tkanki nerwowej, kostnej i łącznej.
Bierze udział w dojrzewaniu czerwonych i białych krwinek, transporcie żelaza, metabolizmie glukozy i cholesterolu, rozwoju mózgu czy kurczliwości mięśnia sercowego. W związku z tym kobiety w ciąży i młode matki powinny wzbogacać swoją dietę o wodę oczyszczaną w naczyniach miedzianych.
Norma miedzi (zalecana dzienna dawka):
- niemowlęta - 0,2 mg (200 ml wody z naczynia miedzianego)
- dzieci od 5. miesiąca życia do 3. roku życia - 0,3 mg (300 ml wody z naczynia miedzianego)
- dzieci od 4. do 6. roku życia - 0,3 mg (300 ml wody z naczynia miedzianego)
- dzieci od 7. do 12. roku życia - 0,7 mg (700 ml wody z naczynia miedzianego)
- dzieci od 13. do 18. roku życia - 0,9 mg (900 ml wody z naczynia miedzianego)
Jaka jest optymalna dawka miedzi dla ludzkiego organizmu?
Po około 16 godzinach przechowywania wody w miedzianym naczyniu, stężenie jonów wynosi 1,5 mg/litr, co jest bezpiecznym stężeniem. Aktualnie obowiązujące normy jako bezpieczny poziom miedzi podają 3 mg/dobę.
Kupuj oryginalne naczynia miedziane
Chcesz kupić naczynia miedziane? Sprawdź, czy mają hologram! Czy wiesz, że ręcznie wykonane naczynia Bangalore jako jedyne na rynku są certyfikowane? A dodatkowo ich wysoka jakość jest poparta badaniami samej miedzi oraz wody oczyszczonej w naczyniach miedzianych? Jako jedyni posiadamy hologram, który potwierdza najwyższą jakość miedzi, a naczynia sprzedajemy w woreczkach wykonanych z ekologicznej bawełny, by zabezpieczyć miedź podczas transportu.