1. Uprawiaj aktywność fizyczną, która odpręży umysł i zmniejszy stres. Nie musi to być intensywny sport, bo już energiczny spacer po parku lub lesie doda energii i radości.

 

2. Medytacja nie musi trwać długo. Wystarczy poświecić jej, choć kilka lub kilkanaście minut każdego dnia, by zadbać o równowagę umysłu przed rozpoczęciem męczącego dnia lub po jego zakończeniu. Podczas medytacji odpręż się i pomyśl o wszystkim, za co jesteś wdzięczny.

 

3. Czytaj mądre książki, które pozwolą Ci, choć od czasu do czasu zapomnieć o trudach dnia codziennego. Czytanie to relaksujące zajęcie, które pomaga uciec od presji naszego życia.

 

4. Skontaktuj się z przyjacielem. Zabiegane życie, rodzina, kariera i mnóstwo obowiązków sprawiają, że zapominamy o dobrych znajomych. W dobie mediów społecznościowych kontakt z przyjaciółmi staje się łatwiejszy.

 

5. Zaplanuj czas dla siebie. W czasie, gdy nasze kalendarze każdego dnia są zapełnione mnóstwem zajęć, spotkań i konferencji warto zadbać o równowagę i zaplanować czas dla siebie, który pomoże się zregenerować. Może to być poranny basen czy kolacja z najbliższymi. Miej czas na to, co daje Ci radość.

 

6. Technologiczny detoks, choć w weekend to doskonały pomysł. Zwykle spędzamy większość dnia z telefonem, sprawdzając pocztę e-mail bądź pracując online. Wcale nie musisz być przez cały dzień w trybie online, by być dostępnym dla klientów, pracowników czy kontrahentów. Masz prawo do odpoczynku i życia w świecie offline.

 

7. Zadbaj o zrównoważoną dietę. Wybieraj dobrej jakości warzywa, nabiał i owoce – najlepiej od lokalnych rolników. I przygotowuj domowe posiłki, wypełniając je maksymalnie owocami i warzywami, by dostarczyć organizmowi skoncentrowanej dawki naturalnych witamin, antyoksydantów oraz mikroelementów. Zrezygnuj ze spożywania wysokoprzetworzonego jedzenia. Znajdź chwilę, by przygotować drugie śniadanie i zabieraj je do pracy.

 

8. Zadbaj o higienę snu. Skoro mnóstwo czasu poświęcasz na pracę, musisz wypocząć, by organizm mógł odpowiednio funkcjonować. Sen jest najlepszym lekarstwem dla ciała i umysłu, gdyż podczas nocnego odpoczynku zapewnia intensywną regenerację. A wypoczęte ciało i umysł mogą dokonywać wielkich rzeczy. Dlatego wywietrz sypialnię przed snem, a następnie przeznaczaj na niego co najmniej 7 godzin każdej nocy.

 

9. Zrób sobie wolne w weekendy. Wiele osób zabiera pracę do domu, a w ten sposób nie ma ani jednego dnia wolnego. Warto przeznaczyć weekend na rozwijanie swoich pasji. To świetny czas, by spędzić więcej czasu z rodziną. Skup się w tych dniach na byciu z najbliższymi oraz uprawianiu ulubionego sportu.

 

10. Pamiętaj, że jesteś niezwykłą osobą. Nie pozwól, aby terminy czy zadania, które musisz wykonać, sprawiały, że czujesz się przytłoczony. Przypomnij sobie wszystkie trudności i niepowodzenia, z których udało Ci się wyjść. I każdego dnia rób dla siebie coś dobrego!

 

Twoje ciało i umysł są twoimi najcenniejszymi zasobami. Aby żyć w zdrowiu jak najdłużej, muszą być w doskonałej formie. Dlatego nie zapominaj o nie dbać, planuj czas dla siebie i najbliższych. Zdrowo się odżywiaj. Pij odżywczą wodę oczyszczoną wcześniej z naczyń miedzianych, która ma działanie antyoksydacyjne i antybakteryjne. Znajdź czas na uprawianie ulubionego sportu oraz rozwijanie swoich pasji, a zarówno ciało, jak i umysł będą Ci wdzięczne.