Gdy jest ciepło, nasze organizmy potrzebują więcej płynów, aby właściwie funkcjonować. Jednak przyjmuje się, że na każde 30 kg masy ciała zdrowy człowiek powinien wypijać przynajmniej 1 litr wody dziennie. Niezależnie od pory roku. A jak często zdarza Ci się bagatelizować codzienną potrzebę picia wody?

Znamy to. Ludzie bagatelizują to, że odczuwają coraz większe zmęczenie, rano po wstaniu z łóżka widzą na twarzy odciśniętą poduszką, a centymetrów w pasie jakby po trochu przybywa. Szukamy powodów coraz gorszego samopoczucia, zamiast po prostu zacząć pić więcej dobrej wody.

Picie wody ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. I powinno być jednym z naszych najlepszych nawyków. Takich, które wchodzą nam w krew i stają się codziennym, niezauważalnym rytuałem. Nawykiem, z którego mamy same korzyści.
Jak pić więcej wody? Jednym z rozwiązań jest zawsze mieć przy sobie butelkę z wodą. Gdy wychodzisz z domu – włóż małą butelkę do torby. Idąc biegać – koniecznie zabierz ze sobą wodę. Siadając do pracy przy komputerze – postaw na biurku miedziany bidon albo kubek napełniony wodą. Mając wodę pod ręką lub w zasięgu wzroku na pewno prędzej czy później po nią sięgniesz i wypijesz przynajmniej kilka małych łyków. Będzie to jeden z pierwszych kroków do wyrobienia w sobie nawyku do częstego picia wody. I do poprawy swojego zdrowia.

Polecamy!