Nazwa łacińska miedzi  to copper i pochodzi od Cypru.
To jest miejsce, gdzie w starożytności wydobywano ten pierwiastek. Jednak dużo wcześniej przed cywilizacją starożytnego zachodniego świata funkcjonowała nauka Ajurvedy na terenie obecnych Indii. Dziś największe złoża miedzi  znajdują się w Chile i Meksyku. Złoża w Polsce są również duże i plasują się w pierwszej dziesiątce światowych zasobów. Warto wiedzieć, że zasoby naturalne miedź stanowią materiał strategiczny dla ludzkości.

Metal ten ma cechy lecznicze, co zostało docenione wiele tysięcy lat temu. Do dziś wiedza ta przetrwała dzięki bogatym opisom zawartych starożytnych skryptach indyjskiej Ajurwedy, która uważana jest za najstarszą metodologię medyczną na Ziemi.
Ajurweda to skarbnica wiedzy na temat prozdrowotnego wpływu miedzi na organizm człowieka. 

Zatem, jak miedź działa na nasze zdrowie?

Woda przechowywana w miedzianym dzbanku lub innym miedzianym naczyniu przyspiesza spalanie tłuszczu, a także spowalnia starzenie się komórek. Na podstawie licznych badań wiemy, że zwykła woda z kranu, przechowywana w miedzianym naczyniu przez minimum 8 godzin zyskuje pozytywne właściwości. Jony miedzi jakie przenikają do wody, tworzą z niej skuteczny eliksir przeciwko wolnym rodnikom – będącymi najpoważniejszym źródłem chorób w dzisiejszych czasach. A także przyczyną starzenia się. Więc woda z naczynia miedzianego niejako odmładza. Po 8 godzinach
przechowywania wody w miedzianym naczyniu, stężenie jonów wynosi 1,5 mg/litr, co jest bezpiecznym stężeniem. Aktualnie obowiązujące normy jako bezpieczny poziom miedzi podają aktualnie 3mg/dobę.

Woda przechowywana  w naczyniu miedzianym zostaje pozbawiona chloru, pozytywnie wpływa na układ trawienny,  wzmacnia kości, ma działanie przeciwzapalne, a także pozwala zwalczać takie mikroorganizmy jak pleśń, grzyby i bakterie. Taka woda wspomaga usuwanie z organizmu metali ciężkich – rtęci i ołowiu, które są przyczyną wielu chorób współczesnej cywilizacji.

Sprzedawane przez nas naczynia miedziane to połączenie starożytnej mądrości z nowoczesnymi badaniami.
To też alternatywa dla wszechotaczającego nas plastiku, który jest toksyczny i groźny dla środowiska. Dlatego polecamy nasze butelki miedziane i dzbanki do przechowywania wody w domu i w drodze do pracy. 

Nasi Kochani Klienci, dbajmy o siebie wzajemnie! 
Jeśli artykuł Was zainteresował, wyślij go znajomemu. 

Namaste ????