Na ogół zdrowa i piękna skóra nie kojarzy nam się z miedzą. A okazuje się, że ten pierwiastek śladowy korzystnie wpływa na nasze zdrowie i urodę. W jaki sposób? Poznaj wyjątkowe właściwości miedzi na urodę!

W jaki sposób miedź wpływa na zdrowie i wygląd skóry?
Miedź ma właściwości antybakteryjne. Jak dowodzą naukowcy, zabija 99,9% bakterii, wirusów i grzybów. Pościel z dodatkiem miedzi to doskonałe rozwiązanie dla osób z problemami skórnymi, takimi jak łuszczyca czy egzema. Stanowi ochronę przed wilgocią i potem, które wytwarzamy podczas snu, a w efekcie zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnych i grzybiczych.
Aktywizuje produkcję kolagenu i elastyny, a w efekcie sprzyja rozwojowi nowych naczyń krwionośnych i odmładza skórę. Regularne picie wody z naczyń miedzianych poprawia ogólny wygląd cery oraz zmniejsza drobne zmarszczki i dekoruje skórę blaskiem.
Stymuluje produkcję melaniny, czyli składnika odpowiedzialnego za pigmentację skóry, oczu i włosów. Spożywanie wody z naczyń miedzianych Bangalore czyni skórę jędrną, piękną i zdrową.
Jest silnym antyoksydantem, który chroni i naprawia uszkodzenia wyrządzone przez wolne rodniki. Chroni przed niszczeniem kolagenu oraz wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.
A poza tym, picie wody oczyszczonej wcześniej w naczyniach miedzianych:
• Poprawia nawilżenie skóry;
• Zmniejsza trądzik, bo reguluje pracę hormonów tarczycy;
• Odmładza, zatrzymuje procesy starzenia;
• Dotlenia skórę i przyspiesza wzrost nowych komórek;
• Jest nośnikiem białek w organizmie, dzięki czemu odżywia i naprawia uszkodzenia w skórze;
• Chroni przed bakteriami wywołującymi nieprzyjemny zapach;
• Przyspiesza gojenie ran;
• Regeneruje i łagodzi podrażnienia.
Spożywanie wody z naczyń miedzianych wywodzi się ze starożytnej ajurwedyjskiej tradycji. Zgodnie z nią ma ona zdolność równoważenia trzech doszy w organizmie. Jak widać z powyższych przykładów poza korzyściami zdrowotnymi, wpływa ona również na kondycję skóry.
Sięgaj po co najmniej 1 kubek wody oczyszczonej w naczyniach miedzianych każdego dnia dla zdrowia i urody.